M-MA-20-EKM - Ekološki menadžment

Akronim M-MA-20-EKM
Studijski program Agroekonomija
Modul Menadžment u agrobiznisu
Tip studija master akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima Pozitivno ocenjeni pismeni kolokvijum Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući studentu sticanje osnovnih saznanja o značaju ekoloških karakteristika u poljoprivrednoj proizvodnji
    Ishodi učenja (stečena znanja) Sticanje veština efikasnog učenja i kritičkog mišljenja o problemima iz oblasti: održivog razvoja i inplikacije na privredne subjekte, ekonomije ekoloških resursa, ekonomije zagađenja, upravljanja ekološkim resursima, preventivnih mera zaštite životne sredine i ekološkim standardima, sistema monitoringa, ekonomskih instrumenata i sistema zaštite životne sredine.
    Sadržaj teorijske nastave Ekološki resursi i životna sredina, održivi razvoj i inplikacije na privredne subjekte, ekonomija ekoloških resursa, ekonomija zagađenja, upravljanje ekološkim resursima, preventivne mere zaštite životne sredine i ekološki standardi, mehanizam upravljanja i sistem zaštite životne sredine, sistem monitoringa, ekonomski instrumenti i sistem zaštite životne sredine.
    Sadržaj praktične nastave Upoznavanje sa načinom rada kao i poseta institucijama koje se bave zaštitom čovekove sredine.
    1. Mihael Dlesk (2005): “Ekonomija i upravljanje ekološkim resursima”. Fakultet za menadžment malih i srednjih preduzeća
    Metode izvođenja nastave Teorijska i interaktivna nastava će se držati u svim oblastima. Pismeni kolokvijum predviđa se po završetku vežbanja
    Aktivnosti u toku predavanja 30 Pismeni ispit
    Praktična nastava 10 Usmeni ispit 40