O-VV-20-ORA - Osnovi računovodstva

Akronim O-VV-20-ORA
Studijski program Biljna proizvodnja
Modul Voćarstvo i vinogradarstvo
Tip studija osnovne akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima - Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Sticanje znanja i razumevanja računovodstvene evidencije,sredstava i izvora sredstava preduzeća,prihoda i rashoda i poslovnog rezultata,bilansa stanja,bilansa uspeha,sistematske i hronološke evidencije,evidentiranja troškova i učinaka pomoćnih proizvodnji u poljoprivredi,sastavljanju obračunskih kalkulacija.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Poznavanje i razumevanje bilansnog prikazivanja sredstava i izvora sredstava,raščlanjavanja bilansa na konta i obuhvatanje ekonomskih promena na kontima, analize troškova u poljoprivrednoj proizvodnji po vrstama, obračunskih kalkulacija, evidentiranje realizacije i obračun rezultata poslovanja.
    Sadržaj praktične nastave Vežbe, Drugi oblici nastave.
    1. Crnobrnja, J. (1999). Računovodstvo, Poljoprivredni fakultet – Zemun
    2. Rodić, J, Vukelić, G., Andrić, M. (2007). Teorija, politika i analiza bilansa. Poljopriredni fakultet – Zemun.
    Metode izvođenja nastave Teorijska i praktična nastava u kombinaciji sa interaktivnom nastavom će se držati u svim oblastima.U toku nastave je predviđena jedna provera znanja testom a na kraju praktične nastave (vežbi) predviđeno je polaganje pismenog i usmenog ispita.
    Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit 30
    Praktična nastava Usmeni ispit 40