M-HK-14-PLS - Proizvodnja loznog sadnog materijala

Akronim M-HK-14-PLS
Studijski program Poljoprivreda
Modul Hortikultura
Tip studija master akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Upoznavanje studenata sa loznim podlogama i interakcijom podlga –okalemljena sorta, vrstama loznog sadnog materijala i tehnologijom proizvodnje sadnog materijala, postupkom sanitarne kontrole i bolestima prenosivim loznim sadnim materijalom.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Na kraju modula student treba da pokaže poznavanje svojstava loznih podloga i interakcije podloga – sorta, tehologije proizvodnje loznog sadnog materijala i sanitarne kontrole u procesu proizvodnje loznog sadnog materijala. Da je osposobljen za izvođenje svih procesa proizvodnje loznog sadnog materijala.
    Sadržaj teorijske nastave Teorijska nastava: Lozne podloge; Vrste i kategorije loznog sadnog materijala; Struktura loznog rasadnika; Tehnologija proizvodnje loznih reznica; Tehnologija proizvodnje loznih kalemova i korenjaka; Sanitarna kontrola u postupku proizvodnje sadnog materijala; Viroze i fitoplazmoze prenosive loznim sadnim materijalom.
    Sadržaj praktične nastave Priprema reznica za kalemljenje, proces kalemljenja.
    1. Todić, S., Bešlić, Z. (2010): Proizvodnja loznog sadnog materijala. Dosije, Beograd
    Metode izvođenja nastave Teorijska i praktična nastava u kombinaciji sa interaktivnom nastavom. Grupni rad studenata na vežbama - procena kvaliteta reznica, priprema za kalemljenje, kalenjmljenje. U toku nastave predviđena je jedna provera znanja testom, a na kraju nastave i vežbi, predviđeno je polaganje usmenog ispita.
    Aktivnosti u toku predavanja 20 Pismeni ispit
    Praktična nastava 20 Usmeni ispit 40