M-AR-14-MAG - Marketing u agroprivredi

Akronim M-AR-14-MAG
Studijski program Agroekonomija
Modul Agrarni i ruralni razvoj
Tip studija master akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima Nema. Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući studentu sticanje znanja, odnosno razumevanje: marketinga u agroprivredi, marketing koncepta poslovanja, marketing infomacionog sistema i instrumenata marketing miksa.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Student treba da bude osposobljen za rad na poslovima: marketing menadžera u subjektima u agroprivredi, analize marketinga agroindustrijskih proizvoda na nacionalnom i međunarodnom tržištu.
    Sadržaj teorijske nastave Uvod. Marketing koncept poslovanja subjekata u agroprivredi. Proces marketinga. Marketing strategija. Marketing informacioni sistem. Instrumenti marketing miksa: proizvod, cena, promocija i distribucija.
    Sadržaj praktične nastave Izrada seminarskih radova iz oblasti koje se obrađuju na predavanjima.
    1. Vlahović B. (2011): Tržište i marketing poljoprivredno-prehrambenih proizvoda. Poljoprivredni fakultet, Novi Sad.
    2. Vlahović B. (2004): Marketing poljoprivredno-prehrambenih proizvoda. Poljoprivredni fakultet, Novi Sad.
    3. Đorović, M. Tomin, A. (2007): Tržište i promet poljoprivrednih proizvoda, Poljoprivredni fakultet, Univerzitet u Beogradu, Beograd.
    4. Božidarević, D. (2002): Marketing poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda, Poljoprivredni fakultet, Univerzitet u Novom Sadu, Novi Sad.
    5. Milisavljević, M., Maričić, B., Gligorijević, M. (2006): Osnovi marketinga, Ekonomski fakultet, Beograd.
    Metode izvođenja nastave
    Aktivnosti u toku predavanja 10 Pismeni ispit