M-MA-14-BPS - Biznis plan stočne farme

Akronim M-MA-14-BPS
Studijski program Agroekonomija
Modul Menadžment u agrobiznisu
Tip studija master akademske studije
    Uslovljnost drugim predmetima Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Predmet treba da omogući sticanje znanja vezanih za metodologije izrade biznis planova i organizaciono-ekonomske aspekte uzgoja stoke.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Studenti kroz predmet treba da budu osposobljeni za izradu biznis planova i procenu opravdanosti ulaganja u stočarsku proizvodnju.
    Sadržaj teorijske nastave Planiranje kao menadžment proces. Modaliteti stočarskih farmi. Izrada biznis planova. Plan pozicioniranja kao deo biznis plana. Marketing plan kao deo biznis plana. Proizvodni plan kao deo biznis plana. Finansijski plan kao deo biznis plana. Finansijska ocena biznis plana. Zaključna ocena opravdanosti planiranog biznisa.
    Sadržaj praktične nastave
    1. Krstić, B., Lučić, Đ., (2000): Organizacija i ekonomika proizvodnje i prerade stočnih proizvoda. Poljoprivredni fakultet. Novi Sad
    2. Munćan, P., Živković, D., (2004): Menadžment rada i proizvodnje u poljoprivredi. Poljoprivredni fakultet. Beograd.
    3. Andrić, J., Vasiljević Zorica, Sredojević Zorica, (2005): Investicije-osnove planiranja i analize. Poljoprivredni fakultet. Beograd.
    4. Andrić, J., (1998): Troškovi i kalkulacije u poljoprivrednoj proizvodnji. Savremena administracija. Beograd.
    5. Rodić, J., Vukelić Gordana, (2003): Teorija i analiza bilansa. Poljoprivredni fakultet. Beograd.
    Metode izvođenja nastave Klasična predavanja, teorijske vežbe i interaktivna nastava.
    Aktivnosti u toku predavanja 15 Pismeni ispit
    Praktična nastava Usmeni ispit 40