pretraga

ћирилица срп-ћир latinica srp-lat english eng

Predstojeća dešavanja

VIII Međunarodni Poljoprivredni Simpozijum, Jahorina, Sarajevo, Prvo obavještenje, 05-08. oktobar 2017. godine

Feb 6th, 09:38

Univerzitet u Istočnom Sarajevu, Poljoprivredni fakultet, Bosna i Hercegovina
Univerzitet u Beogradu, Poljoprivredni fakultet, Srbija
Mediteranski Agronomski Institut u Bariju (IAMB), Italija
organizuju

VIII Međunarodni Poljoprivredni Simpozijum

koji će se održati na planini Jahorina (u blizini Sarajeva), od 05 - 08. oktobra 2017. godine

AGROSYM je, već osmu godinu, godišnja platforma za međunarodnu naučnu raspravu o poljoprivredi, prehrani, ruralnom razvoju, šumarstvu i ekologiji. AGROSYM predstavlja dobru priliku za razmjenu ideja, jačanje postojećih i stvaranje novih akademskih mreža, kao i za podsticanje dijaloga između
akademske zajednice, javnih institucija, privatnog sektora i organizacija civilnog društva po pitanju najnovijih globalnih i regionalnih trendova u agro-prehrambenom sektoru. Važno je naglasiti da naučni odbor čine naučnici sa svih kontinenata, a to ovom skup daje snažan međunarodni pečat i naučni kredibilitet.
Sedmi po redu, „AGROSYM 2016“, je bio fokusiran na sedam tematskih oblasti: biljna proizvodnja, zaštita bilja i bezbjednost hrane, organska poljoprivreda, zaštita životne sredine i upravljanje prirodnim resursima, stočarstvo, ruralni razvoj i agroekonomija, i šumarstvo.
Za četiri dana trajanja, „AGROSYM 2016“ je posjetilo više od 1000 učesnika (6-9. oktobar 2016. godine) a predstavljeno je preko 1100 radova iz 78 zemalja svijeta.

Pozivamo Vas da uzmete učešće na Simpozijumu, u nekoj od sledećih programskih oblasti:
Biljna proizvodnja
Zaštita bilja i bezbjednost hrane
Organska poljoprivreda
Zaštita životne sredine i upravljanje prirodnim resursima
Stočarstvo
Ruralni razvoj i agroekonomija
Šumarstvo i agro-šumarstvo

Zvanični jezik Simpozijuma je Engleski.

Detaljnije informacije o Simpozijumu možete pronaći na sledećoj veb adresi:
www.agrosym.rs.ba

Preuzmite dokument:Prvo_Obavjestenje_2017.pdf